
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Resistance | 50 GΩ |
| Height | 1.07 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | UART |
| Bandwidth | 400 kHz |
| Output Type | Voltage |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 1.6 mA |
| Input Bias Current | 100 pA |
| Number of Inputs | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 113.98 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1174
Distributors
pcbx
Unit Price$3.71125
Ext.Price$3.71125
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.71125 | $3.71125 |
| 10 | $2.84777 | $28.47770 |
| 25 | $2.63490 | $65.87250 |
| 50 | $2.51326 | $125.66300 |
| 100 | $2.39723 | $239.72300 |
